“Bu darbe girişimi halkımıza yapıldı”

“Bu darbe girişimi halkımıza yapıldı”
Eklenme Tarihi: 16.07.2017 00:25

Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı Öz Taşıma-İş Sendikası tarafından 15 Temmuz şehit ve gazileri için Ankara Macunköy Metro Cami’inde lokma döktürülüp, mevlid okundu.

eposta yazdır zoom+ zoom-

SEZER YILMAZ / ANKARA

 
Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı Öz Taşıma-İş Sendikası tarafından 15 Temmuz şehit ve gazileri için Ankara Macunköy Metro Cami’inde lokma döktürülüp, mevlid okundu. Program sonrası gazetemize özel değerlendirmelerde bulunana Öz Taşıma-İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay, önemli değerlendirmelerde bulundu. Darbe girişimini bertaraf eden milletimizin cesaretinin dünyaya örnek olduğunu vurgulayan Toruntay, 15 Temmuz’un sadece hükümete yönelik bir girişim olmadığını söyleyerek, “15 Temmuz ülkemize, halkımıza, bağımsızlık ve geleceğimize karşı yapılan bir darbe girişimidir ve Türkiye’nin gördüğü en büyük ihanettir” dedi.
 

GAZİ SENDİKAYIZ

 
Sendika olarak kalkışmanın ilk anından beri sokaklara ve meydanlara çıktıklarını belirten Toruntay, “Sendika üyesi arkadaşlarımız büyük bir cesaret örneği ile darbecilerin üzerine yürümüştür. Özellikle fen işlerinde çalışan arkadaşlarımızın kamyonları askeri birliklerin önüne çekmesi ise dünyaya büyük bir cesaret örneği olmuştur. Tüm bu kahramanca mücadele sonrası da 5 arkadaşımız gazi olmuştur.” diye konuştu.
 

BÜYÜK BİR KONFERANS DÜZENLEYECEĞİZ

 
15 Temmuz’un birinci yılı dolayısıyla o gece yaşanan ihaneti ve halkımızın cesaretini anlatmak için bir dizi program gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Toruntay, “Sendika olarak ‘15 Temmuz’u Unutma, Unutturma’ adı ile birçok program gerçekleştirdik ve gerçekleştiriyoruz. Pazartesi günü de Hak-İş Konfederasyonumuzun Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın, birçok siyasetçinin ve 200’ün üzerinde sendika temsilcimizin katılımıyla çok yönlü bir konferans düzenleyeceğiz” ifadelerini kullandı.