“Tapu harcındaki indirim inşaatı canlandıracak”

“Tapu harcındaki indirim inşaatı canlandıracak”
Eklenme Tarihi: 19.03.2017 00:21

Maliye Bakanlığınca tapu harçlarında indirime gidilmesiyle inşaat sektöründe hareketlenme bekleniyor.

eposta yazdır zoom+ zoom-
Maliye Bakanlığınca tapu harçlarında indirime gidilmesiyle inşaat sektöründe hareketlenme bekleniyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, inşaat sektörünün son dönemlerde çok büyük beklentileri olduğunu söyledi. Bunlardan birinin de tapu harçlarının düşürülmesi olduğunu anlatan Özhaseki, son olarak Maliye Bakanlığı’nın getirdiği düzenlemeyle söz konusu harçların daha da aşağı çekildiğini söyledi. İnşaat sektörünün önemine işaret eden Özhaseki, “İnşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu var. İnşaat sektöründe hareketlenme olsun, beraberindeki diğer sektörler de canlansın istiyoruz” diye konuştu.
 

SEKTÖR DE UMUTLU

 
İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Genel Başkanı Tahir Tellioğlu da inşaat sektörünün ülke ekonomisinin lokomotifi olduğunu dile getirdi.
Sektörün gelişimi için atılacak her adımın Türkiye ekonomisine doğrudan etki yapacağına işaret eden Tellioğlu, “Tapu harçlarında yapılan indirim, sektöre illaki katkı sağlayacak. Yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde sektörde bir hareketlilik bekliyoruz. Tabi ki bu konuda tapu harçları da elimizi güçlendiren, tüketicinin menfaatine olacak bir çalışma olacak” ifadelerini kullandı.