18 ülkeden 76 sanatçı 8'inci meşk sergisi'nde buluştu

18 ülkeden 76 sanatçı 8inci meşk sergisinde buluştu
Eklenme Tarihi: 09.06.2017 22:27

Bu yıl 8.'si düzenlenen Meşk Sergisi sanatseverlerin yoğun katılımıyla Cennet Kültür ve Sanat Merkezi'nde açıldı.

eposta yazdır zoom+ zoom-
Ramazan ayı dolayısıyla Türk- İslam Sanatları'nın en güzel örneklerinin hazırlandığı serginin açılışına sergiye eseri ile katılan ve dünyanın yaşayan en büyük şairlerinden kabul edilen Adonis, sanatçılar ve çok sayıda sanatsever katıldı. 
 
"GELENEKSEL SANATLARIMIZIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ"
Sanatın her dalına verdikleri önemi vurgulayan KÇBBaşkan Yardımcısı Recep Şencan, "Geleneksel sanatlar, belki yüzlerce yıllık bir birikimi, bir hafızayı yaşatmaya çalışıyorlar. Bizler sanatın her dalında destek olmaya, yardımcı olmaya imkanlar ölçüsünde gayret ediyoruz. Geleneksel sanatlar sergimizin uluslararası niteliği var. Bu noktada sergimize eserleriyle katılan değerli sanatçılarımıza çok teşekkür ediyorum. Sanatseverler de bu sergileri ziyaret ederek salonlarımızı şenlendiriyor. Geleneksel sanatların unutulmaması için sizler de ziyaretlerinizle bu sergileri ayakta tutmuş oluyorsunuz. Önümüzdeki süreçte de geleneksel sanatlarımızın yanında olmaya, onlara ev sahipliği yapmaya gayret edeceğiz” diye konuştu. 
 
18 ÜLKE’DEN 76 SANATÇI 85 ESER İLE KATILDI
Sanatçılar tarafından önemli bir yere sahip olan Meşk Sergi'sine, bu yıl 18 ülkeden, 76 sanatçı 85 eser ile katılarak farklı dallarda yaptıkları eserini sanatseverlerin beğenisine sundu. Sergide, Türkiye, Yemen, Pakistan, Suudi Arabistan, Libya, Hindistan, Amman, Filistin, Suriye, Irak, İran, Bahreyn, Saraybosna, Mısır, Cezayir, Sudan, Başkırdistan’dan katılan sanatçıların eserleri yer alırken, Hat, Katı, Tezhip, Minyatür, Çini, Cilt ve Ebru gibi geleneksel sanatların yaşatılması bakımından önemli bir yere sahip olan sergi, sanatseverlerin büyük beğenisini kazandı.
 
SERGİ 3 AY BOYUNCA ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR
8.Meşk Sergisi 1 Eylül’e kadar CKSM Sergi Salonu’nda sanatseverler tarafından görülebilecek.
 
SERGİDE ESERLERİ BULUNAN SANATÇILAR; 
Adonis * Hasan Çelebi * Turan Sevgili * Süleyman Berk * Hikmet Barutçugil * Taner Alakuş * Fatih Özkafa * Mahmut Peşteli * Sabriye Şeker * Latife Aktan Özel * Savaş Çevik * NizarSabour (Suriye) * Ülker Erke * Ahmet Çoktan * Hatice Ünal * Hakan Dağlı * Ahmed Koçak * Ebuzer Özkan * Yusuf Mazı * Ezgi Turan * Gürkan Pehlivan * Levent Karaduman * Nesime Kantar * NamaraqMohammed Ali (Sudan) * Abdullah Sarışen * Eda Özbekkangay * Asiye Kafalıer Dönmez * Syeda Nadia Raza (Pakistan) * Tülin Gönültaş * AliaMohammedAboshomy (Suudi Arabistan) * Dilek Yerlikaya * Fatma Şan  * RubabJawaid (Pakistan) * HiraZubair (Pakistan) * SonjaySoni (Hindistan) * Farah Adnan A. İzzat * Ahmed Lamen Zaedi (Libya) * Erhan Olcay * Ayşe Vatansever * NaemOthmanAlozaibi (Yemen) * Meryem Uçar * Hasan Türkmen * Aslı Türkmen * Kadriye Bayraktar * Nazan Ilgaz * Esra Omurzak *  Halil Arpacıoğlu * ShimaaElzohary * Meral Cantürk * Tuba Acar Asıltürk * Elif Şimşek * Boutros Al Maari (Suriye) * Ayşe Özen * BesherKoushaji (Amman) * Hatice Uçar * Esra Öztürk * Zehra Artuç * Ayşe Tak * Serkan Çelik * Hanifi Dursun * HeysemSimo * Hülya Dönmez * Raif Aydın * Onur Şimşek * Said Abuzeroğlu (Baş Kırdistan) * Kifayet Özkul * Meliha Teparic (Saraybosna) * Abbas Yousif (Bahreyn)  * Melek Bayraktar * BasharAlhroub (Filistin) * NasrWarour (Suriye) * YazidKheloufi (Cezayir) * OmerIraki ( Irak) * Mustafa Abdul Baqi (Suudi Arabistan) * MostaphaFalouh(Fas ) * NomanRıfaii (Lübnan)