"Fuhuşa yer ve imkan sağlamaya" ev hapsi cezası

"Fuhuşa yer ve imkan sağlamaya" ev hapsi cezası
Eklenme Tarihi: 23.09.2016 10:44

Adana'da "fuhuşa yer ve imkan sağladığı" ileri sürülerek yakalanan bir kişiye ev hapsi cezası verildi

eposta yazdır zoom+ zoom-
Edinilen bilgiye göre, olay, Sarıçam ilçesi, Yeşiltepe Mahallesi'nde meydana geldi. Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri, Iraz A. isimli bir kadının fuhuş yaptığı ihbarı üzerine harekete geçti. Kadının fuhuş yapmak için kullandığı belirtilen telefon savcılıktan alınan izinle müşteri kimliğiyle arandı.
 
Yapılan görüşmede 50 lira karşılığında fuhuş yapmak için anlaşılırken, 10 lira da kadına müşterileri getirip götüren şahsa verilmesi istendi. Müşteri kimliğindeki polis bu şartları kabul ederek verilen adrese gitti. Adreste kadın kendisi için 50 lira yanındaki erkek içinse 10 lira para istedi. Polis daha önceden seri numarası alınmış 60 lirayı verdi. Polis bir süre sonra kimliğini gösterip kadını ve erkeği emniyete götürdü.
 
Kadın mağdur olarak ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılırken Mustafa O. gözaltına alındı. "Fuhşa yer ve imkan sağlamak" suçlamasıyla işlem yapılırken zanlı suçlamaları kabul etmedi. Zanlı ifadesi alındıktan sonra adliyeye sevk edildi. Mahkemeye sevk edilen zanlı adil kontrol şartıyla serbest kalırken, ev hapsi cezası verildi.
 
Kaynak: İHA