"Kudüs için sesinizi yükseltin"

"Kudüs için sesinizi yükseltin"
Eklenme Tarihi: 17.07.2017 10:09

Siyonist İsrail'in Mescid-i Aksa üzerindeki ihlalleri sürerken Hamas lideri Heniyye yaptığı açıklamada Filistin halkının Mescid-i Aksa'yı bölme planları karşısında güçlü bir şekilde duracağını söyledi. Öte yandan ümmete seslenen Filistinli medya uzmanı Hüsam Şakir de Siyonistlerin son ihlalleri karşısında Mescid-i Aksa için harekete geçilmesi çağrısında bulundu.

eposta yazdır zoom+ zoom-
İslami Direniş Hareketi Hamas lideri İsmail Heniyye, 15 Temmuz'un tüm halklara ve özellikle de diktatörlükten kurtulup özgürlüğe kavuşmak isteyenlere ilham veren uygarca bir ders olduğunu söyledi.
 
Heniyye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gönderdiği mesajda, Filistin'den Türkiye'ye, Kudüs'ten Ankara'ya, Gazze'den İstanbul'a, Filistinlilerin kalplerinden Türklerin kalplerine mesaj gönderdiklerini ifade etti.
 
Heniyye, Türk halkının eşsiz bilinci ve efsanevi direnişi sayesinde, özgürlüğü için yaptığı fedakarlıklarla silah gücü karşısında zafer kazanan hakkı temsil ettiğini belirtti.
 

FİLİSTİN HALKI İSRAİL'E KARŞI DİMDİK DURACAK

 
Öte yandan esajında işgal güçlerinin Mescid-i Aksa'yı kapattığını da kaydeden Heniyye, Filistin halkının Mescid-i Aksa'yı bölme planları karşısında güçlü bir şekilde duracağını bildirdi.
 

AKSA İÇİN SESİNİZİ YÜKSELTİN

Filistinli medya uzmanı Hüsam Şakir de Siyonistlerin son ihlalleri karşısında Mescid-i Aksa için harekete geçilmesi çağrısında bulundu.
 
Şakir, ümmete hitaben yayınladığı görüntülü mesajda, Mescid-i Aksa'da yaşananları "yeni bir dönem ve yeni bir saldırı" olarak nitelendirdi.
 
"Yaşananlar Kudüs'e saldırı olmadan önce bize saldırıdır ve Kudüs'e yönelik ihlal olmadan önce bize atılmış bir tokattır" diyen Şakir, sorumluluklarının bu tarihi dönemeçte kapıları kapatılan ve ezanı susturulan Mescid-i Aksa için ses yükseltmek olduğunu ifade etti.
 
 Tüm camilerin minberlerinin Mescid-i Aksa'nın minberine dönüşmesi gerektiğini belirten Şakir, entelektüellere ve toplumun her kesimine seslenerek, "Mescid-i Aksa için sesinizi yükseltin" dedi.