"Üzerimde bomba var" diyen kişi tutuklandı

"Üzerimde bomba var" diyen kişi tutuklandı
Eklenme Tarihi: 02.07.2016 18:37

Adana'daki Merkez Sabancı Camisinde, cuma namazında hutbe okunduğu sırada minbere çıkan ve "Üzerimde bomba var" diye bağırarak paniğe neden olan ve polis tarafından linçten kurtarılan zanlı, tutuklandı.

eposta yazdır zoom+ zoom-
Alınan bilgiye göre, zanlı Mahmut K (34), Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.
 
Zanlı Mahmut K, polis aracından indirilip, adliye binasına götürüldüğü sırada, kendisini bekleyen küçük kızı, eşi ve annesiyle beraber bazı yakınları ağlayarak, ona yaklaşmaya çalıştı. Geniş güvenlik önlemleri altında adliye binasına alınan zanlı, savcılık sorgusunun ardından sevk edildiği nöbetçi mahkemede tutuklandı.
 
Olay
 
Merkez Sabancı Camisi'nde cuma hutbesi okunduğu sırada minbere çıkan Mahmut K, "Üzerimde bomba var" diye bağırmış, minberden indirilerek, linç edilmek istenmişti. Bu sırada bazı vatandaşlar ile kadın ve çocuklar da panik yaşayarak, camiyi terk etmeye çalışırken, kapıda izdiham yaşanmıştı.
 
Cami bahçesinde de linç edilmeye çalışılan ve olay yerine gelen polis ekiplerinin havaya ateş ederek kurtardığı zanlı, daha sonra Adana Emniyet Müdürlüğüne götürülmüştü.Camide yaşanan panik sırasında yaralanan 3 kişi, çeşitli hastanelere kaldırılarak, tedavi altına alınmıştı.