haderdetay hedef masthead

Akşener'in bayramlaşma programında kavga

Akşenerin bayramlaşma programında kavga
Eklenme Tarihi: 07.07.2016 08:05

MHP'li muhaliflerden Akşener'in bayramlaşma programı bir grup tarafından protesto edildi. Protestocu gruba, bardak ve sandalye fırlatılırken olayın kavgaya dönüşmesi üzerine protestocu grup dışarı çıkarıldı.

eposta yazdır zoom+ zoom-
MHP'li muhaliflerden Meral Akşener'in bayramlaşma programı bir grup tarafından protesto edildi.
 
Akşener tarafından bazı MHP'li muhaliflerin katılımıyla bir otelde bayramlaşma etkinliği düzenlendi.
 
Salonda, Akşener'in konuşma yaptığı sırada bir grup, "Hareketin lideri Devlet Bahçeli" sloganı atarak protestoda bulundu.
 
Bunun üzerine protestocu gruba, bardak ve sandalye fırlatıldı. Olayın kavgaya dönüşmesi üzerine protestocu grup salondaki muhaliflerce dışarı çıkarıldı.
 
Olayların ardından yeniden kürsüye çıkan Akşener, hiçbir gücün ülkücünün ülkücüye el kaldırmasına sebep olamayacağını söyledi.
 
"Buraya gönderilen çocuklar da benim evlatlarım"
 
Akşener, "Buraya gönderilen çocuklar da benim evlatlarım. Başka annelerin çocukları üzerinden kabadayılık yapılmaz. Onlar bizim evlatlarımız. Ülkücülerin kardeşlik hukukunu ve inancını ne yaparsanız yapın bitiremeyeceksiniz, asla bu duyguyu tahrip edemeyeceksiniz." diye konuştu.
 
Ülkücü gençler arasında kavga çıkarılmasını eleştiren Akşener, "Buradan açık açık sesleniyorum, 'Demirden korkan trene binmez.' En yüksek tepelerde oturanlara, onların üzerinden her gün bize hakaret edenlere, bizlere iftirada bulunanlara sesleniyorum, dün demokrasi diye ağlaşa ağlaşa gezdiniz. Bu millet arkanızda durdu. Çünkü antidemokratik uygulamaların millet vicdanında yeri yoktu. Bugün aynı şeyi bize yapıyorsunuz." ifadelerini kullandı.
 
Kavgayla ilgili silahlı bir kişi gözaltına alındı
 
Bu arada, protestocu gruptan bir kişi, otel dışında silahla havaya ateş açtı. Polis ekipleri, bunun üzerine silahla havaya ateş eden kişiyi gözaltına aldı.
 
Gözaltına alınan kişi, Ankara Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.
 
"Hukuki ve siyasi mücadelenin takipçisi olacağım"
 
Bayramlaşma programında yaptığı konuşmasında, 19 Haziran'da kurultay yaptıklarını anımsatarak, süreci anlatan Akşener, kendilerinin Olağanüstü Kurultay'ının muhatabının MHP Genel Merkezi olduğunu savundu.
 
Geçici görevli hakimin tedbir kararı aldığını, muhaliflerin avukatlarının hakimle resmi şekilde bir görüşme yaptığını kaydeden Akşener, hakimin, avukata "Ben okumayacağım, dosyanıza bakmayacağım, evraklarınıza göz atmayacağım, yerime gelen hakim baksın." şeklinde cevap verdiğini öne sürdü. 
 
Tedbir kararının alındığını, bununla ilgili mahkemenin peşini bırakmayacaklarını, kişisel olarak da takipçisi olacağını dile getiren Akşener, "Hem hukuki hem siyasi mücadelenin sonuna kadar, bana neye mal olursa olsun, takipçisi olacağım." ifadesini kullandı.
 
MHP Genel Merkezinin 10 Temmuz'da kurultay yapılacağını açıkladığını hatırlatarak, "Bu ülkede ülkücüler sözünün eri olarak tanınırlar. Dolayısıyla sözünüzden caydınız. Şimdi sizi kendi seçtiğiniz, size oy veren delegemizin karşısında kantara çıkmaya davet ediyorum. Ben ve arkadaşlarım delegemize güveniyoruz. İmza verene de vermeyene de güveniyoruz." diye konuştu.