Bakan Eroğlu, Kılıçdaroğlu'na yüklendi

Bakan Eroğlu, Kılıçdaroğluna yüklendi
Eklenme Tarihi: 19.03.2017 15:24

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisar'da yapmış olduğu açıklamalarda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi.

eposta yazdır zoom+ zoom-
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'ın Evciler ilçesinde düzenlenen toplu temel atma ve açılış töreninde, 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasının büyük önem taşıdığını söyledi..
 
Vatandaşlardan referandumda destek isteyen Eroğlu, "Milletimizin istiklali ve istikbali için mutlaka kararımız 'evet' olacak. Çünkü bunu Cumhurbaşkanımızın nefsi için veya bizlerin nefsi için istemiyoruz. Bunu özellikle Türkiye'nin bekası, güçlü bir Türkiye için istiyoruz." diye konuştu.
 

"Sayın Kılıçdaroğlu'nun bir dediği bir dediğini tutmuyor"

 
Eroğlu, CHP'ye gönül veren vatandaşlara seslenmek istediğini dile getirerek, şöyle konuştu:
 
"Sayın Kılıçdaroğlu'nun bir dediği bir dediğini tutmuyor. Esasen gizli olarak bizi destekliyor. Sanıyorum ki; gizli bir şekilde 'evet' verecek. Neden? Geçen gün ağzından kaçırdı. Aynen şunu söyledi; 'bu yeni sistem gelirse, vatandaş evet derse, cumhurbaşkanıyla, başbakan kavga ederse, kriz çıkarsa ne olacak?' Ya zaten biz böyle bir kriz çıkmaması için bunu getiriyoruz sayın Kılıçdaroğlu. Zaten hep kavga olmuş hep. Bir otomobil düşünün, iki tane direksiyonu var. Otomobilde iki tane direksiyon olur mu? Türkiye'de var. Birisi sağa, birisi geri, birisi ileri vitese derken otomobil sürekli 10 ayda devriliyor. Neticede bunun faturasını millet ödüyor."