Getir idamı kapat Avrupa kapısını

Getir idamı kapat Avrupa kapısını
Eklenme Tarihi: 17.07.2017 10:47

Türkiye’de gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişiminin 1’inci yıl dönümüne ilişkin, Almanya’da bir gazeteye açıklamalarda bulunan Avrupa Birliği (AB) Komisyon Başkanı Jean-ClaudeJuncker, Türkiye’de sıklıkla gündeme gelen idam açıklamalarına tehdit dolu sözlerle eleştirdi.

eposta yazdır zoom+ zoom-
Ali Çağlar Tınbek
 
İdam Avrupa Birliği’nin kırmızıçizgisinin de kırmızısı ifadesini kullanan komisyon Başkanı Juncker, “Şayet Türkiye’de idam gelirse Avrupa Birliğini kapıları tamamen Türkiye’ye kapanır” diye ifadesiyle Avrupa Birliği’nin Türkiye’nin asla yanında olmadığını ve hain planın baş aktörlerinden biri olduğunu ortaya koydu. Öte yandan hain darbe girişiminde bulunan FETÖ’cüleri ise koruma altına alma çabaları da açıkça belli oluyor.
 

AVRUPA BİRLİĞİ İPLİĞİNİN PAZARA ÇIKMASINDAN KORKUYOR
 

Avrupa Birliği 15 Temmuz hain darbe girişimin ardından âdeta suçluluk ifadesiyle saldırganlaşarak Türkiye’nin üzerine geliyor. Darbenin girişimin arka planında olduğunun gün yüzüne çıkmasından tedirgin olan Avrupa Birliği, Türkiye’nin gündeminde olan idam cezasını asla kabul edilemez olduğunu sert sözlerle ifade ediyor. Avrupa Birliği’nin ipliğini pazara çıkmasından tedirgin olan AB hainleri koruma altına alıyor.
 

“İDAM CEZASI GELİRSE BÜTÜN İLİŞİKLER BİTER”
 

Türkiye’yi her seferinde idam cezası gelirse kapıları kapatırız, ilişkilerimiz biter şeklinde açıklamalarda bulunan Avrupa Birliği hainler için Türk haklının istediği idam cezasını kabul edilmez olarak buluyor.   Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-ClaudeJuncker, her açıklamasında bizim muhatabımız Türkiye halkıdır. İfadelerine rağmen Türk halkının talebi olan idam cezasını kabul edilmez görmesi darbenin asıl tetikçisinin Avrupa olduğunu işaret ediyor. Almanya’da bir gazeteye demeç veren(AB) Komisyonu Başkanı Juncker, “Eğer idam gelirse AB kapısı kapanır” diye konuştu.