Hak-İş, 15 Temmuz’u unutturmayacak

Hak-İş, 15 Temmuz’u unutturmayacak
Eklenme Tarihi: 15.07.2017 00:27

Hak-İş Konfederasyonu, FETÖ’nün gerçekleştirdiği 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılında sendika genel merkezinden Kızılay’a yürüyüş düzenledi.

eposta yazdır zoom+ zoom-
Yürüyüşe, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ve çok sayıda sendika üyesi katıldı. Tunus Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nda yaya kaldırımından yürüyen grup üyeleri, “15 Temmuz ihanetini unutmayacağız, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyoruz” yazılı pankart ve Türk bayrakları taşıdı.
 

‘15 Temmuz bizim için asla ihmal edilmeyecek’
 

Hak-iş Genel Başkanı Mahmut Arslan, yaptığı konuşmada, 15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçtiğini hatırlatarak, halkın sokaklara indiğine ve darbeyi engellediğine dikkati çekti. Kalkışmayı öğrenir öğrenmez hemen sendika üyeleriyle sokaklara çıktıklarını anlatan Arslan, sendika üyelerinden Celalettin İbiş’in Genelkurmay Başkanlığı önünde, Ahmet Özsoy ve Ali Karslı’nın Türksat’ta, Hakan Gülşen’in ise Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin önünde şehit olduklarını hatırlattı.
 
Arslan, konuşmasında şunları kaydetti: “Hak-İş olarak 15 Temmuz’u asla unutmayacağız ve unutturmayacağız. Bir yıldır yaptığımız bütün toplantılarda, mutlaka 15 Temmuz vurgusunu yapıyor, şehit ve gazilerimizi bir kez daha hatırlıyoruz. Bu nedenle bundan sonra da her 15 Temmuz bizim için asla ama asla ihmal edilmeyecek, unutulmayacak, unutturulmayacak bir gün olarak tarihteki yerini alacaktır. Bu ihanet şebekesinin teröristleri, mahkeme salonlarında artık şov yapmasınlar. Bir an evvel yargı kararını verip, bunlara gereken cezayı versinler.”