İstanbul'da 2 uyuşturucu çetesi çökertildi

İstanbulda 2 uyuşturucu çetesi çökertildi
Eklenme Tarihi: 17.07.2017 10:42

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, eş zamanlı operasyonlarla uyuşturucu üretip dağıtımını yapan 2 şebekeyi çökertti. 6 kişinin tutuklandığı operasyonda 3 kilo bonzai ele geçirildi.

eposta yazdır zoom+ zoom-
Kağıthane ve Fatih’te bazı kişilerin Bonzai ve uyuşturucu imalatı ve ticareti yaptığını tespit eden İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, belirlenen adreslere eş zamanlı baskın düzenledi.
 

Ölümcül Paketlere Suçüstü

 
Baskın esnasında, Bonzai ve uyuşturucu maddelerini satışa hazır hale getirmek amacıyla “fişek” olarak tabir edilen kağıtlara paketleyen şüphelilere suçüstü yapıldı.
 
4 ayrı adreste yapılan aramalarda 2 Bin 500’de fazla kişinin kullanımına sunulmaya hazırlanan yaklaşık 3 kilogram Bonzai maddesi ile bin 727 gram paket toz ve kubar esrar, bin 568 adet sentetik hap, 4 gram eroin ve 2 gram Afyon Sakızı ele geçirildi.
 

Hedef gençler

 
Şüphelilerin hazırladıkları Bonzai ve uyuşturucu maddelerini, özellikle Kağıthane, Şişli, Taksim Eminönü, Balat ve Unkapanı’ndaki gençlere motosikletli kuryeler vasıtasıyla dağıtarak sattıkları tespit edildi. Jandarma ekiplerinin yaptığı operasyonlarla Bonzai ve uyuşturucu üretim ve dağıtım yapan 2 şebeke çökertilerek, binlerce gencin zehirlenmesi engellendi.
 

Cezaevi firarisi yakalandı

 
Şüpheli K.N., U.N., M.K., B.G., Y.H. ile 5 ayrı suçtan aranan cezaevi firarisi B.G. çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.