İttifak Holding’den “15 Temmuz Milletin İttifakı” sergisi

İttifak Holding’den “15 Temmuz Milletin İttifakı” sergisi
Eklenme Tarihi: 14.07.2017 00:35

İttifak Holding, milletin birlik ve bütünlüğüne kast eden hain darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz’un birinci yıl dönümde anlamlı bir sergiye ev sahipliği yapıyor.

eposta yazdır zoom+ zoom-
Ressam-çizer Şafak Tavkul’un 15 Temmuz’u bir destan olarak aktardığı çizimlerinin yer aldığı eserler, 12 Temmuz’da Kulesite’de yapılan açılış töreniyle ziyaretçilere açıldı. 15 temmuz gecesi şahit olduğu olayları o anda çizen ve bu yanıyla Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan Şafak Tavkul’un eserleri büyük bir önem taşıyor. 
 

“15 Temmuz’un herkes için farklı anlamları var”

Ak Parti Konya Milletvekili Muhammet Uğur Kaleli, Konya Vali Yardımcısı Hasan Karakaş, Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Altıntaş, İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ünsal Sözbir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, sanatçı Şafak Tavkul, basın mensupları ve birçok davetlinin katılımıyla gerçekleştirilen serginin açılış töreninde konuşan İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ünsal Sözbir; “15 Temmuz’un herkes için farklı anlamları var. İttifak Holding için bambaşka bir anlamı var. Bugün de burada 55 adet eseri Konyalı hemşerilerimizle buluşturuyoruz.” dedi.
 

“Kazanan Türkiye olmuştur”

Serginin açılışında konuşan Ak Parti Konya Milletvekili Uğur Kaleli, “Hepimiz biliyoruz ki 15 Temmuz’da Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanmış FETÖ terör örgütü mensubu teröristler hem devlete hem de millete saldırdılar. Kazanan Türkiye olmuştur, kazanan demokrasi olmuştur. Tekrar bizlere bu sergi vesilesiyle 15 Temmuz’u hatırlatan İttifak Holding’in değerli başkanına, değerli yönetim kurulu üyelerine ve siz değerli katılımcılara çok teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Altıntaş 15 Temmuz şehitlerimiz için dua okudu.