Nokia’dan Samsung’u kızdıracak hamle!

Nokia’dan Samsung’u kızdıracak hamle!
Eklenme Tarihi: 04.07.2017 11:04

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan Nokia, senelerce Samsung’ta CEO’luk görevini yürütmüş olan Geogory Lee’yi kendi kadrosuna kattı. İşte detaylar.

eposta yazdır zoom+ zoom-
Teknoloji dünyasındaki rekabet, sadece satışa sunulan ürünler üzerinden yürümüyor. Zira firmalar, birbirlerinin başarılı elemanlarını da bir şekilde kendi bünyeleri dahilinde işe almaya çalışıyorlar.
 
Elbette bu rekabet, pazardaki satış dinamiklerini de önemli bir şekilde etkiliyor. Örneğin senelerce bu piyasada önemli mevkilerde iş yapmış olan bir kişi, edindiği tecrübe ile yeni geçtiği firmanın da kısa sürede yükselmesinde önemli bir rol üstleniyor.
 
İşte tam da bu tarife uygun bir transfer geçtiğimiz gün gerçekleşti. Nokia, Samsung Electronics North America’nın eski CEO’su Gregory Lee’yi kendi bünyesine kattı. Lee, yaklaşık olarak 7 sene boyunca Samsung’un Amerika’daki en yetkili ismi konumundaydı. Kısa süre önce Güney Koreli teknoloji devi ile yollarını ayıran Lee, bir süredir çeşitli firmalarla temas halindeydi.
 
Nokia’dan yapılan açıklamada, Lee’nin tüketici ürünlerindeki satış stratejilerine öncülük edeceği ve şirketin sanal gerçeklik alanındaki gücünü standartların üstüne yükselteceği belirtildi. Lee’de konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;
 
“Nokia’yı yönetme fırsatı bulduğum için çok heyecanlıyım. Nokia bu zamana kadar tüketici elektroniğini ilk elden etkileyecek, heyecan verici ürünler üretti. Bende artık bu zincirin bir parçası olacağım için çok heyecanlıyım.”
 
Gregory Lee, Samsung’dan önce, Johnson & Johnson, Kellogg’s ve Procter & Gamble gibi dünyaca ünlü firmaların yönetim kurullarına da liderlik etmişti.