Ölümlü kavganın şüphelilerine dava açıldı

Ölümlü kavganın şüphelilerine dava açıldı
Eklenme Tarihi: 12.12.2016 10:57

Adana'da alacak verecek meselesi nedeniyle çıkan ve 27 yaşındaki Ahmet Avcı'nın ölümü ile sonuçlanın kavgaya karışan 2'si firari 5 şüpheliye, 4.5 yıl ile müebbet hapis arasında değişen hapis cezaları istemiyle dava açıldı.

eposta yazdır zoom+ zoom-
15 Aralık 2014'te aralarında borç alacak anlaşmazlığı bulunan 36 yaşındaki Murat Ocak ile aynı yaştaki Ayhan Akgümüş konuyu görüşmek üzere yanlarına akraba ve arkadaşlarını da alarak Levent Mahallesi'nde bir araya geldi. Murat Ocak, buluşma yerine arkadaşları Ahmet Avcı, 35 yaşındaki Mustafa Kurt ve aynı yaştaki Ekrem Durbak'ı, Ayhan Akgümüş ise akrabaları 30 yaşındaki Kenan ve 39 yaşındaki Akif Akgümüş'ü getirdi. 
 
İddiaya göre Ayhan Akgümüş ve yanındakiler, Murat Ocak'ı tartaklamaya başladı. Bunun üzerine iki grup arasında silahlı ve bıçaklı kavga çıktı. Kavgada Ahmet Avcı, tabancadan çıkan kurşunlarla hayatını kaybederken, 5 kişi de yaralandı. Olay sonrası gözaltına alınan Ayhan Akgümüş, Mustafa Kurt ve Ekrem Durbak çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, firari olan Kenan ve Akif Akgümüş'ün yakalanması için çalışma başlatıldı. 
 
Olayla ilgili soruşturmasını tamamlayan Cumhuriyet Savcısı iddianamesini hazırladı. Savcı, Mustafa Kurt hakkında yaralama suçundan 4.5 yıla kadar Ekrem Durbak hakkında kasten öldürmeye teşebbüs suçundan 15 yıla kadar ceza istedi. Ayrıca Kenan, Akif ve Ayhan Akgümüş hakkında 3 kişiyi kasten öldürmeye teşebbüsten 45 yıla kadar ayrıca Ahmet Avcı'yı öldürme suçundan da müebbet hapis cezası istemiyle Adana 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açtı. Davanın görülmesine önümüzdeki günlerde başlanacak.