Perinçek: PKK ile FETÖ'yü CHP kucağına aldı

Perinçek: PKK ile FETÖyü CHP kucağına aldı
Eklenme Tarihi: 15.07.2017 17:44

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "PKK ile FETÖ'yü CHP kucağına aldı, kollarına taktı ve bir iktidar projesi yapıldı." dedi.

eposta yazdır zoom+ zoom-
Perinçek, Burdur Belediyesi Konferans ve Sergi Merkezinde düzenlenen konferansta, FETÖ'ye karşı 15 Temmuz zaferinin vatan bütünlüğü için bir zafer olduğunu bildirdi.
 
Türk ordusunun silahlı gücü ve Türk milletinin desteğiyle FETÖ'nün bastırıldığını vurgulayan Perinçek, tarih boyunca millet-ordu beraberliğiyle dış ve iç tehdite karşı başarılar kazanıldığını belirtti.
 
CHP'nin sol koluna FETÖ'yü sağ koluna da PKK'yı alıp yürüdüğünü ifade eden Perinçek, şöyle devam etti:
 
"Bu yürüyüş Amerika tarafından destekleniyor. Kılıçdaroğlu'nun batı basınından son zamanlarda peş peşe yazıları çıkıyor. Hep birlikte kapıların açılması, FETÖ'cülerin ve PKK'lıların dışarı bırakılması için dünya çapında emperyalist bir kampanya var. Bu emperyalist kampanya da gösteriyor ki bizim savaşımız devam ediyor."
 
Perinçek, Türkiye'nin tehditle karşı karşıya olduğunu vurgulayarak, "PKK ile FETÖ'yü CHP kucağına aldı, kollarına taktı ve bir iktidar projesi yapıldı. 'Bu basit bir adalet yürüyüşü değil bunu göreceksiniz' şimdiden dillendirilmeye başlanmıştı. Kılıçdaroğlu ve CHP yöneticileriyle iki yıldır yaptığımız görüşmelerde ısrarla savunulduğunu gördük, 'Biz bu HDP'den vazgeçmeyiz' yani HDP'den vazgeçmeyince PKK'dan da vazgeçmemiş oluyorlar. Biz gördük, anladık ve şimdi kamuoyu da görmemektedir ki bu bir Amerika'nın iktidar projesidir. Yani CHP, PKK, FETÖ bunlar yan yana getirilecek ve iktidara yönlendirilecek. CHP, HDP ile yani PKK'yla, FETÖ'cülerle bir blok oluşturmuş ve bundan vazgeçmeyecek." dedi.
 
Türkiye'nin bir savaş içerisinde olduğuna işaret eden Perinçek, iç ve dış cephede orduyu, polisi destekleme, ayakta tutma ve maneviyatını yüksek tutma gibi görevlerin yerine getirilmesi gerektiğini kaydetti.

AA