Ramazan’ınız mübarek olsun

Ramazan’ınız mübarek olsun
Eklenme Tarihi: 22.05.2017 22:00

Allah’a (C.C.) kul, Resul-ü Ekrem Efendimiz’e (S.A.V.) ümmet olmakla mükellef her mümin; dünya ve ahirette kurtuluşa erebilmek için, kendisine verilen ömrünü İlahi hudutlar dâhilinde tamamlamakla mükelleftir. Bu mükellefiyetin gereklerinin en önemlilerinden biri, hiç kuşkusuz beden sağlığını ve hayatını idame ettirebilecek miktar ve oranda beslenmesini temindir. Fakat bu beslenme muhakkak Allah’ın (C.C.) Kur’an-ı Kerimde buyurduğu gibi helal ve tayyiben sınırları dâhilinde olmak zorundadır.

eposta yazdır zoom+ zoom-
Kırk beş yıldır hakkı tavsiye edip kötülükten alıkoymaya çalışan Milli Gazete, toplumda gördüğü helal-haram konusundaki boşluğu doldurmak için her konuda olduğu gibi bir ilki başlatmış ve üç yıla yakındır siz değerli okuyucularına “Helal sayfa”sı hazırlıyoruz. Helal sayfamızda; helal hayat çizgisinde, günlük hayatta karşılaştığınız tüm konular hakkında haber, dosya, röportaj, yazı dizisi ve makaleler sunduk. Müminin zarureti olan helal yaşam konusunda bundan sonra da Helal sayfasını yapmaya devam edeceğiz inşallah.
 

BAYRAMDAN SONRA GÖRÜŞMEK ÜZERE

“Yâ Rabbi, bize Recep ve Şaban’ı mübarek eyle ve bizi Ramazan’a ulaştır” duasına mazhar olmuş müminler olarak Şaban ayının bu son demlerinde ve  Kur’an ayı mübarek Ramazan-ı Şerif-e kavuşacağımız şu günlerde son Helal sayfamızı yapıyoruz. Yani “Helal Sayfa”mıza kısa bir ara veriyoruz. Ramazan ayı boyunca, “Ramazan” sayfalarımız olacağından, Helal sayfamıza bayrama kadar ara veriyoruz. Şimdiden mübarek Ramazan ayının ülkemiz ve İslam âlemine hayırlara vesile olması, bu mübarek ayda aç insanların hatırlanması, anlaşılması dileğiyle şimdiden bayramınızı tebrik ederiz.