Saadet Partisi, 15 Temmuz Şehitlerini unutmadı

Saadet Partisi, 15 Temmuz Şehitlerini unutmadı
Eklenme Tarihi: 16.07.2017 10:42

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı 15 Temmuz Şehitlerini anma programını Edirnekapı 15 Temmuz Şehitliği’nde gerçekleştirdi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programa, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Sevim, Sadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, Sadet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, Saadet Partisi Fatih İlçe Yönetim Kurulu Üyesi ve 15 Temmuz Gazisi Mehmet Emin Ertaş’ın yanı sıra birçok partili ve vatandaş yoğun katılım sağladı.

eposta yazdır zoom+ zoom-

ALİ ÇAĞLAR TINBEK / İSTANBUL

 
Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı 15 Temmuz Şehitlerini anma programını Edirnekapı 15 Temmuz Şehitliği’nde gerçekleştirdi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programa, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Sevim, Sadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, Sadet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya,  Saadet Partisi Fatih İlçe Yönetim Kurulu Üyesi ve 15 Temmuz Gazisi Mehmet Emin Ertaş’ın yanı sıra birçok partili ve vatandaş yoğun katılım sağladı. 
 

“İBRET ALINMIŞ OLSAYDI TARİH TEKERRÜR EDER MİYDİ?”

 
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Sevim, “15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün birinci yılını idrak ediyoruz. Bir söz vardır ‘Tarih tekerrürden ibarettir’ diye, ibret alınmış olsaydı tarih tekerrür eder miydi? Artık olan olmuştur. Bundan sonra bizim bakmamamız gereken şey 15 Temmuz gibi ülkemiz açısından son derece tehlikeli adeta ülkemizi uçurumun kenarına sürükleyen bu süreci iyi tahlil etmek, 15 Temmuz’u doğuran sebepleri iyi anlamaktır. 15 Temmuz’u yaşatan sebepleri ortadan kaldırmak için çalışmamız gerekiyor. Eğer 15 Temmuz’u doğuran sebepleri iyice göremezsek, bunları ortadan kaldırmak için gayret etmezsek, yeni 15 Temmuz’larla karşı karşıya kalabiliriz. Cenab-ı Allah şehitlerimize rahmet eylesin, gazilerimize acil şifalar diliyorum” diye konuştu. 
 

“FETÖ’NÜN DERSANESİNE KİM ÇOCUKLARINI GÖNDERİRSE YAHUDİYE ASKER YETİŞTİRMİŞ OLUR”

 
Programda konuşan Saadet Partisi Fatih İlçe Yönetim Kurulu Üyesi ve 15 Temmuz Gazisi Mehmet Emin Ertaş, “ 15 Temmuz’u hep beraber yaşadık, üzerinden tam bir yıl geçti. Bu topraklar yaşamanın bir bedeli var, biz bu topraklarda yaşamanın bedelini ödedik. Benim nasibimde gazi olmak varmış. Allah, Erbakan Hocamızdan razı olsun bizi yıllarca ‘Onların dershanelerine evlatlarınızı gönderirseniz Yahudi’ye birer asker yetiştirişiniz’ diyerek öğütledi. Ama elhamdülillah bunların karşısına Milli Görüş gençliği siper oldu. Rabbim hiçbir zaman bu millete zeval vermesin çok büyük açılar yaşadık. Birçok şehitlerimiz oldu abilerimiz oldu. Burada çok sevdiği bir abim var Şehit Erkan Pala bizler gençlik kollarındayken, bizlere Kudüs’ü şehadeti anlatırdı. Allah cihadını ve şehitlik şehadetini kabul etsin diyorum” ifadelerini kullandı.
 

“15 TEMMUZ TARİHİMİZ DE YENİDEN DİRİLİŞİN ADIDIR”

 
Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın ise, “ 15 Temmuz bizim tarihimizde yeniden silkelenmenin yeniden inşaanın yeniden dirilişin ve yeniden derlenip toparlanmanın adıdır miladıdır. Tarih boyunca 19 haçlı seferini püskürtmüş şimdi yirminci haçlı seferi püskürtülmesin diye her açıdan tam bağımsız ve güçlü Türkiye olmasın diye, emperyalizm, Siyonizm dış mihraklar gizli sinsi alçakça planlar programlar yaptılar yapmaya devam ediyorlar. 15 Temmuz da bu sinsiliğin bu alçaklığı bu gün misafiri olduğumuz şehitlerimizin göğüslerini tanklara, tüfeklere, kurşunlara siper ederek, milli şairimiz Mehmed Akif Ersoy’un mısralara döktüğü gibi, ‘Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım’ diyerek yollara dökülen şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize de acil şifalar diliyorum” şeklinde konuştu.