Şehitlerimizi her zaman ve her yerde anacağız

Şehitlerimizi her zaman ve her yerde anacağız
Eklenme Tarihi: 16.07.2017 21:14

Hak-İş Konfederasyonu, Türkiye’yi işgal etmek için yapılan hain darbe girişiminin yıldönümünde, 15 Temmuz şehitlerini Ankara Karşıyaka Mezarlığı’nda bulunan Şehitler Abidesi’nde dualarla andı.

eposta yazdır zoom+ zoom-

MÜTHİŞ BİR DESTANLA HAİNLERİN TUZAKLARI BOZULMUŞTUR

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve duaların okunması sonrası 15 Temmuz gecesi yaşananları değerlendiren Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, o gece Türkiye tarihinin en büyük ihaneti yaşandığını belirterek şunları söyledi: “15 Temmuz Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en karanlık gecelerinden bir tanesiydi. Bu karanlık gecede eğer hainler başarılı olsaydı Türkiye’nin işgaliyle sonuçlanacaktı. Türkiye çok ağır bir saldırıyı başarıyla sonuçlandırmıştır. Tarihe geçecek bir şanlı direnişle, bir destanla hainlerin tuzakları bozulmuştur. Allah tüm şehitlerimizden razı olsun. Onları her zaman ve mekânda anmaya devam edeceğiz.”
 

ŞEHİTLER VERDİK

Hak-İş üyelerinin darbe girişimin ilk anında sokaklara çıktığını ve kahramanca direndiklerini kaydeden Arslan, “15 Temmuz gecesi darbeye karşı ilk andan itibaren mücadele eden bir örgütüz. Tabi bu uğurda kaybettiklerimiz var. Mücadelede konfederasyonumuz mensubu olan 4 şehidimiz var. 4 şehidimizden birisi olan Celalettin İbiş kardeşimiz burada yatmaktadır. TÜRKSAT’ı hainlere teslim etmemek için canlarını feda eden Öz İletişim Sendikamızın kurucularından Ahmet Özsoy ve Ali Karslı kardeşlerimizi de TÜRKSAT’ta şehit verdik. Cumhurbaşkanlığı külliyesi önünde Hakan Gülşen’i şehit verdik. 15 Temmuz işgal girişimine karşı çıkan, daha ilk andan itibaren meydanlara çıkan ve meydanlarda Türkiye’nin bekasına, geleceğine, milli iradeye sahip çıkan şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.
 

DAVALARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Darbe girişimine ilişkin devam eden soruşturmalara da değinen Arslan, davaların hukuk çerçevesinde bir an önce sonuçlanmasını beklediğini ifade ederek, “Hainlerin şehitlerimiz ve milletimizle alay eden bir üslup ve tavır içerisinde olduklarını üzülerek görüyoruz. Bu durum, milletimizi çok rahatsız ediyor. Bu hainlerin yargı tarafından en ağır şekilde cezalandırılmasını bekliyoruz. HAK-İŞ Konfederasyonu olarak davalara katılma talebinde bulunduk, bu yargılamaların takipçisi olacağız” açıklamasında bulundu. Dua ve konuşmalar sonrası Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ve beraberindekiler, 15 Temmuz şehitlerinin kabrine karanfil bıraktı.