Siyonist bakandan küstah açıklama: Aksa egemenliğimiz altında

Siyonist bakandan küstah açıklama: Aksa egemenliğimiz altında
Eklenme Tarihi: 16.07.2017 13:09

İsrailli Bakan Gilad Erdan, Mescid-i Aksa İsrail’in egemenliği altında olduğunu söyledi.

eposta yazdır zoom+ zoom-
İnternet Haber Merkezi | Musab İslam KADİNAN
Siyonist İsrail Stratejik İlişkiler Bakanlığı ve Enformasyon Bakanlığı koltuklarında oturmakta olan ve Likud partisinden milletvekili seçilen Gilad Erdan, Müslümanlarca kutsal kabul edilen mekânlardan biri olan ve Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’nın İsrail’in egemenliği altında olduğunu iddia etti. 
 
İsrail ordusunun radyo kanalında konuşan Erdan, "İsrail, Mescid-i Aksa’da egemenlik hakkının sahibidir. Diğer ülkelerin bu konudaki görüşleri önemli değildir. Önemli bir konuda adım atma kararı alındıysa, eninde sonunda o adım atılacaktır" dedi.
 

Ürdün Kralı ve Benjamin Netanyahu ile telefon görüşmesi

Ürdün Kralı II. Abdullah ile İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu arasında geçen telefon görüşmesinde Mescid-i Aksa'da yaşanan son durum ele alındı. Ürdün Kralı II. Abdullah'ın, Cuma günü yaşanan saldırıyı kınayarak, tansiyonun düşürülmesi çağrısında bulunduğu bildirildi. Mescid-i Aksa'nın yeniden açılması çağrısında bulunan Kral II. Abdullah, herhangi bir tarafın istikrarı bozacak ve şiddete dönüşebilecek davranışlarının engellenmesi gerektiğini dile getirdi.
 
www.milligazete.com.tr