Yrd. Doç. Dr. Ahmet Efe

Yrd. Doç. Dr. Ahmet Efe

01.07.2015 ahmetefe@milligazete.com.tr @ RSS

Sesli Köşe Yazısı


Taksimde bir lanetlik gürûh

EŞCİNSELLER Taksim’de yürümüş, lanetlik işlerinin resmen tanınmasını ve kendilerine evlilik cüzdanı verilmesini istiyorlarmış. Herifler haklı(!). Yarın bunların çoluk-çocuğu olacak(!), nüfusa kaydı gerekecek, kaydı olmayan kişi gerçekten var olsa da resmen yok sayılacak. Şefkatli ve merhametli ebeveynler(!) olarak tertemiz(!) nesillerinin geleceğini düşünmek zorundalar. Yarın büyük Huzurda bu ağır sorumluluğun hesabını verememekten korkuyor ve titriyorlar(!).  Problemleri sadece bununla da sınırlı değil. Yarın bu eşlerden biri öldüğünde mirası hangi esasa göre pay edilecek Tüm bunları düşünüyorlar ve işlerini sağlama bağlamak istiyorlar. Bu gürûha sormak lazım: Sizin anneniz babanız kendi cinsi ile eşleşseydi siz nereden olacaktınız be hey…….

Aslında bu tür ahlaksızlıklara hiç yer vermemek, nisyana terk etmek daha doğru olur belki. Çünkü meşhur sözdür, reklamın kötüsü olmazmış. Kötülüğünden de bahsetseniz reklamını yapmış oluyorsunuz. Ancak bizim maksadımız bir “münker” karşısında susmanın vebalinden kurtulmak, başımıza yağacak taşlardan korunmaktır. Bilindiği gibi eşcinsellik Lut kavminde yaygındı.

Hz. Lut’un (as) uyarılarına kulak asmadılar. Başlarına taş yağdı, yaşadıkları yurdun altı üstüne geldi. Sodom ve Âmûrâ veya Kâmûra bu İlâhî cezaya çarpılan beldelerden bazıları. Kur’an-ı Kerimde kıssalar Tarihî bilgi aktarmak için değil hisse-ibret alınsın diye anlatılır. O gün o çirkin ve mel’ûn fili yapan bir toplumun  başına taş yağdı ise, ne zaman olursa olsun aynı fili yapanların başına da aynı musibetin ineceğini bildirmek için anlatılır. Ancak belki bir farkla ki, o gün onların arasında bir nebi vardı, onun hürmetine  o fuhşa razı olmayanlar kurtuldu. Ama bizim bu gün öyle bir ümidimiz yok. Aksine “bir fitne geldiği zaman sadece zalimleri vurmayacağı” uyarısı var. “ İsrail oğulları içinde kötülüklere karşı birbirlerini uyarmayanların Davud (as) tarafından lanetlendikleri” uyarısı var. Eşcinsellik gibi mel’un ve çirkin bir fiil, yüzde yüzü bu fiili lanetleyen bir toplumun meydanlarında boy gösterir de o toplum buna karşı lâl ü epkem kesilirse inecek ilâhî azaba hazır olmalıdır.

Batıda olduğu gibi bazıları bunu bir hak ve özgürlük gibi görebilir. Ama onların ne halde oldukları belli. İnsanlık bu gün buna “özgürlük” adına geçit verirse yarın kızı ile kız kardeşi ile eşleşme istekleri ile karşı karşıya kalabilir. Böyle sınır tanımayan bir cinsel özgürlüğü en iyi yaşayan varlıkların hayvanlar olduğu herkesin malumudur. Birileri onlara özeniyorsa hayvanlaşmaya doğru yolu açık olsun.  
Diyeceğim o ki: Eli kalem tutan, ağzı laf yapan her aklı selim sahibi insan, meşru yolları kullanarak, böyle rezalet saçan ağızlara bir tutam zakkum tıkamalıdır diye düşünüyorum. Genel ahlakta taviz, yamacın başından kopan kartopuna benzer, yuvarlandıkça büyür, sonunda bir yerleri yıkar. Komşusundaki yangını söndürmeyenin evinin yanması kaçınılmazdır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

TÜM YAZILARI