Talebin çok olması fiyatları artırdı

Talebin çok olması fiyatları artırdı
Eklenme Tarihi: 14.07.2017 00:34

Havayolu personeline ucuz ve konforlu konut üretmek için kurulan Hava Kent Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çavuş, “Projenin bu kadar hızlı ilerlemesi bizleri bir yandan mutlu ediyor bir yandan da tedirgin ediyor. Havalimanın hayata geçmesi ile o bölgede ça lışacak arkadaşlarımız boş vakitlerinde bölgeye giderek konut ve kira fiyatlarını araştırdıklarını ancak fiyatların çok yüksek olduğunu dile getiriyorlar. Talebin çok olması arsa fiyatlarını dolayısı ile de konut ve kira fiyatlarını artırmıştır. Bu süreç yeterli konuta ulaşıncaya kadar sürekli artış şeklinde seyredecektir” dedi.

eposta yazdır zoom+ zoom-
3. Havalimanının 29 Ekim 2018 tarihinde açılacağının açıklanmasının ardından, havalimanı personelinin konut sorunu ortaya çıktı. 3. Havalimanı çalışanları kiralık ev bulmakta zorlanıyor. Başbakan Binali Yıldırım geçtiğimiz günlerde İstanbul’da yapımına devam edilen 3. Havalimanına bir takım ziyaretlerde bulundu. Yıldırım’ın ziyareti sırasında havalimanının açılış tarihi 29 Ekim 2018 olarak açıklan açıklandı. 2018 Yılında ilk etabının hizmete girmesi ile birlikte 100 Bin kişinin çalışacağı 3. Havalimanın etrafında bu kapasiteyi kaldıracak konut olmaması havayolu personelinde panik meydana getirdi.3. Havalimanı çalışanları kiralık ev bulmakta zorlanıyor.
 

Konut fiyatları yükseliyor

3. Havalimanı inşaatının hızla ilerlemesini fırsat bilen arsa ve konut sahipleri talebin yoğun olmasından dolayı yatırımlarını beklemeye aldı. Büyük inşaat firmalarının bölge için hazırladıkları projelerin de hayata geçmesi ile arsa, konut ve kira fiyatlarının yüzde 30 oranında artması bekleniyor.