Mardin de Kur an bülbüllleri yarıştı

Mardin de Kur an bülbüllleri yarıştı
Eklenme Tarihi: 05.06.2005 16:23

Mardin'de Kur'an bülbüllleri yarıştı

eposta yazdır zoom+ zoom-

Mardin Müftülüğü tarafından organize edilen En Güzel Kur an-ı Kerim Okuma yarışmasının il finali, Yenişehir Fuat Yağcı Camii nde büyük bir katılımla gerçekleşti.

Mardin merkezinde bulunan Kur an Kursları arasında geçen ay düzenlenen Kur an-ı Kerim Okuma Yarışması nda 1. olan Zeynep Yeşilmen, diğer ilçelerin de katıldığı yarışmada da yine 1. oldu. Mardin Müftülüğü tarafından organize edilen yarışma, Fuat Yağcı Camii nde İl Müftüsü Celal Yıldız, Kızıltepe Ülçe Müftüsü Abdulkadir Tokpınar, Ömerli İlçe Müftüsü Naci Yalçınkaya, cami imamları ile çok sayıda öğrenci ve velilerin katılımında yapıldı. Kur an-ı Kerim Okuma Yarışması na, 9 ilçeden eleme sonucu katılan ilçe birincileri katılırken, yarışmanın juri üyeliklerini ise, yarışmaya katılan müftüler yaptı.

Yarışmada bir konuşma yapan Mardin Müftüsü Celal Yıldız, "Öğrencilerin daha iyi yetişmelerini sağlamak üzere Kur an kursları arasında, Kur an-ı Kerim Okuma Yarışması düzenledik. Kur an kurslarımızda öğrencilerimiz hem dini hem de milli duygularla vatanına ve dinine bağlı insanlar olarak yetiştirilmektedir. Bir yıl boyunca kurslarımıza devam eden öğrencilerimiz, gerek Kur an okuma hususunda, gerekse temel dini bilgiler ve ahlak konusunda en iyi şekilde yetiştirilmektedir. Almış oldukları bu bilgiler sayesinde öğrencilerin kendilerine güvenleri artmakta, ibadetlerini usulüne uygun yapmalarından dolayı da mutlu ve huzurlu olmaktadırlar" dedi.

En Güzel Kur an-ı Kerim Okuma Yarışması nda il 1. si olan Zeynep Yeşilmen, cumhuriyet altını ile ödüllendirilirken; 2. Halime Gergin e yarım cumhuriyet altını, 3. Ayşe Özüçalışır a ise çeyrek cumhuriyet altını verildi. Yarışmanın bundan sonraki etabının bölgeler arası olacağını belirten Müftü Celal Yıldız, Zeynep Yeşilmen in bölgeler arası yarışmada da başarı sağlayacağından emin olduğunu söyledi. Yarışma sonunda ayrıca Mardin Müftüsü Yıldız tarafından dereceye giren ilk 3 finaliste birer adet Kur an-ı Kerim hediye edildi. (iha)